به گفته دکتر لورا مک جورج: ماسک جراحی حدود 80٪ محافظت کنندگی دارد اما ماسک جراحی پوشیده شده با ماسک پارچه ای تقریباً 90٪ محافظترا در پی دارد.

محققان از ابتدای همه گیری همواره گفته اند:

شستن دست ها، حفظ فاصله فیزیکی و استفاده از ماسک بهترین راه برای کاهش سرعت گسترش COVID-19 می‌باشد.

تقریباً یک سال بعد، برخی از متخصصان بهداشت اظهار داشته اند که استفاده از دو ماسک ممکن است موثرتر از پوشیدن تنها یک ماسک باشد.

دکتر لورا مک جورج: یک ماسک پارچه ای دو لایه معمولی احتمالاً حدود 70٪ محافظت کنندگی را در پی خواهد داشت.

لازم به ذکر است که پیشنهاد برای دو برابر شدن ماسک در حالی است که سویه جدیدی از COVID-19 در سراسر ایالات متحده گسترش یافته است. کارشناسان پزشکی معتقدند این سویه جدید احتمالاً مسری تر است.

مک جورج گفت: “فراموش نشود که هر نوع ماسک دو لایه بسیار بهتر از نداشتن ماسک است.”

به گفته مک جورج یک ماسک جراحی متوسط تقریباً 80 درصد از شما در برابر ویروس محافظت می کند. و یک ماسک جراحی که در زیر ماسک پارچه ای استفاده می شود تقریباً 90٪ محافظت را در پی دارد.

ماسک جراحی

وی گفت: “این امر باعث محافظت بیشتر در برابر ویروس می شود و این ماسک اضافی در واقع کمک می کند تا اولین ماسک شما کاملاً راحتتر جا بیفتد.”

در حالی که هیچ سطح محافظتی 100٪ پیشگیری از عفونت را ارائه نمی دهد، اما استفاده از چندین روش دفاعی موفقیت را افزایش خواهد داد.

در حالی که برخی استفاده از ماسک های N-95 را پیشنهاد می کنند مک جورج توصیه می کند که این موارد را برای کارمندان مراقبت های بهداشتی و افرادی که واقعاً به آنها نیاز دارند، مورد توجه قرار ندهید.

نظر نویسنده: البته باید خدمت خوانندگان گرامی عرض کنم که اغلب ماسک های فیلتر دار که امروزه در بازار ایران موجود است و تحت عنوان ماسک n-95 به فروش می رسد در واقع فریبی بیش نیست و فیلتر آنها نوعی سوپاپ ساده جهت عبور هوا می باشد و بنده معمولا جهت افزایش افزایش مراقبت استفاده از دستمال کاغذی را درون این ماسک ها پیشنهاد می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.