با توجه به گسترش سویه امیکرون که علایمی مشابه سرماخوردگی و آنفلوانزا دارد تشخیص بین این موراد برای افراد مهم شده است. و تنها آزمایش می تواند به تمایز بین شباهت‌های کووید و آنفولانزا، مانند گلودرد، کمک کند.

به گفته مراکز بیماری های شیکاگو موارد آنفولانزا که علائمی مشابه سرماخوردگی و کووید-19 دارند، درصد قابل توجهی از افراد را مخصوصا در این فصل درگیر می کنند.

اما چگونه می توانید تفاوت بین آنفولانزا، سرماخوردگی و COVID-19 را تشخیص دهید؟

این سوالی است که ذهن اغلب افراد را درگیر کرده است و بسیاری از افراد آنفولانزا را با کووید اشتباه می گیرند. چرا که به علت تشابه علائم نمی توانند تفاوت را تشخیص دهند.

پزشکان اذعان دارند که علائم واقعا گیج کننده است. علائم مشابه هستند: بدن درد، تب، لرز، احساس خستگی، احتقان، سرفه و عطسه.

و معتقدند چون علائم بسیار شبیه به هم هستند، بنابراین فقط آزمایش پاسخ افراد را می دهد.

مسئولین بهداشتی آمریکا اینگونه اعلام کرده اند که در صورت داشتن احساس بهتر به مراکز درمانی مراجعه نکنید. در مرحله اول سعی کنید با مصرف غذاهای گرم و مایعات به درمان خانگی مشغول شوید و قرنطینه را رعایت کنید.

چرا که مراجعه بی دلیل به مراکز درمانی هم باعث کاهش توانایی خدمت رسانی در این مراکز شده و هم در صورتی که آلوده به کرونا نباشید امکان آلودگی در این مکان ها نیز برایتان وجود دارد.

در آخر نیز پیشنهاد شده که با تزریق به موقع واکسن آنفلوانزا و واکسن کرونا می توانید از شدت بیماری خود بکاهید.

با توجه کنید که با ورود به فصل سرما موارد ابتلا به آنفلوانزا به طور معمول افزایش می یابد. اما بهتر است در مرحله اول هر علامتی را کرونا در نظر بگیرید و در صورتی که علائم خفیف دارید سعی کنید در منزل بمانید و با درمان های عادی و خانگی به بهبود خود کمک کنید. چرا که در ابتدا هر سه ی این بیماری ها نیازمند درمان های عادی و حمایتی هستند.

در صورتی که در علائم بهبودی حاصل نشد با پزشک خود تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.