دستگاه تصفیه هوا عاملی جهت گسترش کرونا

عامل گسترش کرونا طیق آخرین تحقیقات دانشمندان:

شاید شما هم این روزها با تبلیغات گسترده دستگاه های تصفیه هوا مواجه شده باشید. اما آیا واقعا این تبلیغات درست بوده و ادعای آنها صحت دارد؟

دستگاه‌های تصفیه کننده هوا در واقع در طی همه گیری کرونا عوارضی بیش از فایده داشته باشند. همانطور که یک مطالعه جدید نشان می دهد آنها می توانند به گسترش قطرات COVID-19 در فضاهای محدود کمک کنند.

محققان دانشگاه نیکوزیا در قبرس مطالعه ای را با عنوان “فیزیک مایعات” انجام دادند. این مطالعه که اخیرا منتشر شد نشان می‌دهد که اگر شخصی در آسانسور شلوغ سرفه کند چه اتفاقی می افتد .

دستگاه تصفیه هوا باعث کاهش پراکندگی قطرات می شود اما آنها را از بین نمیبرند. در واقع دستگاه‌های تصفیه هوا باعث گردش جریان هوا شده و می توانند به انتقال قطرات بزاق آلوده در کابین کمک کنند.

محققان افزودند که نتایج مطالعه حاضر مربوط به هر فضای محدودی است. از جمله اتاق های كوچك در ساختمان‌های مسكونی یا تجاری، پارکینگ‌ها، مغازه ها، همچنین كابین هواپیما، زیردریایی‌ها و فضاپیماها.

آنها همچنین پیشنهاد کردند که بهتر است در آینده سیستم های تهویه و تصفیه باید از طریق کاهش پراکندگی قطرات، انتقال ویروس موجود در هوا را نیز کاهش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.