سایت خبری آموزشی میکروب ها

به دنیای بزرگ و پرهیجان میکروب ها خوش آمدید

ممانعت چین از در اختیار قرار دادن اطلاعات

طبق گفته بازرسان، چین از تحویل داده های مهم کرونا به WHO خودداری می‌کند.

طبق گفته دانشمندان، مقاومت چین در ارائه اطلاعات مهم مربوط به روزهای اولیه شیوع کرونا باعث می‌شود کشف سرخ نخ های مهم کمک کننده جهت جلوگیری از شیوع های بعدی را سخت می‌کند.

طبق گفته بازرسان WHO دانشمندان چینی از به اشتراک گذاشتن داده های خام که ممکن است جهان را به درک ریشه بیماری همه گیر کرونا نزدیک کند، خودداری می‌کنند.

محققان كه اخیراً از یك سفر حقیقت یاب به شهر ووهان چین برگشته اند، گفتند كه اختلاف نظرها در مورد سوابق بیماران و سایر موضوعات به قدری شدید است كه گاهی اوقات به فریاد درمیان دانشمندان هر دو طرف می انجامد.

دانشمندان می گویند، مقاومت مداوم چین در برابر افشای اطلاعات مربوط به روزهای اولیه شیوع ویروس کرونا، کشف سرنخ های مهمی را که برای جلوگیری از شیوع بیماری های خطرناک در آینده برای آنها مفید است دشوار می کند.

فیشر، متخصص اپیدمیولوژی دانمارکی در تیم گفت: اگر شما روی داده ها متمرکز هستید و اگر یک فرد حرفه ای هستید بدست آوردن اطلاعات برایتان مانند یک پزشک بالینی است که به بیمار نگاه می کند و آنها را با چشم خود می بیند.

به مدت 27 روز در ماه های ژانویه و فوریه، تیم 14 نفره از متخصصان سازمان بهداشت جهانی این مأموریت را برای ردیابی ریشه های بیماری همه گیر رهبری کردند. بسیاری گفتند که همتایان چینی آنها از پرسش مداوم تیم و درخواست برای داده سر باز زده اند.

درخواست دولت چین از بازرسان WHO

مقامات چینی از تیم WHO خواستند که روایت دولت در مورد منبع ویروس، از جمله تصور اثبات نشده ای که ممکن است از خارج به چین گسترش یافته باشد را بپذیرند، اما اعضای تیم سازمان بهداشت جهانی پاسخ دادند كه از قضاوت بدون داده خودداري خواهند كرد.

دکتر فیشر گفت: همه می دانند که چقدر فشار بر چین وجود دارد تا تحقیقات در این کشور آزاد باشد و همچنین میزانی سرزنش ممکن است در این مورد وجود داشته باشد.

در پایان کارشناسان WHO به دنبال مصالحه بودند، و شفافیت دولت چین را ستودند، اما درخواست تحقیق بیشتر در مورد روزهای اولیه شیوع ووهان در اواخر سال 2019 را داشتند.

پیشنهاد می‌شود درباره ی پروبیوتیک‌ها و کرونا هم مطالعه کنید