محققان ۴ علامت پس از ابتلا به ویروس کرونا را شناسایی کردند که با تشکیل مقادیر بالای آنتی بادی‌، ایمنی بدن را به مدت ۳ ماه تامین می کند.

به گزارش برنا به نقل از الجزیره:

محققان در پژوهشی تازه دریافتند وجود مقادیر بالای آنتی بادی در بدن فرد مبتلا به کرونا به معنای ایمنی فرد در برابر ویروس کرونا می باشد.

این مطالعه که توسط محققان دانشگاه ویسکانسین آمریکا انجام شده، به عنوان نسخه اولیه منتشر شده و هنوز به تایید نهایی نرسیده است.

محققان آزمایش خون ۱۱۳ بیمار آلوده به ویروس کرونا را ابتدا پس از ۵ هفته بهبودی از بیماری و سپس ۳ ماه پس از بیماری، مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

آن‌ها دریافتند افرادی که به کووید ۱۹ مبتلا شده و در بیمارستان بستری گردیده اند؛

یعنی افراد بهبود یافته ای که حال وخیم تری داشته اند،  سطح آنتی بادی بیشتری نسبت به دیگران دارند.

اما محققان در مورد افرادی که به کووید ۱۹ مبتلا شده و در بیمارستان بستری نبودند، یعنی ابتلای حاد نداشته اند، ۴ علامت می تواند نشانه وجود آنتی بادی زیاد در بدن آنها باشد که این علامت ها عبارتند از: تب، شکم درد، اسهال، کاهش اشتها.

این بدان معناست که بروز این علائم در هنگام بیماری بر روی شما می‌تواند نشانه آن باشد که احتمالاً مصونیت بیشتری در برابر کرونا دارید.

غلبه بر همه گیری
محققان تاکید کردند که برای غلبه بر اپیدمی کووید ۱۹، ایمنی دائمی که اغلب توسط آنتی بادی‌های مداوم ارزیابی می‌شود  ضروری می باشد.

در سندرم حاد تنفسی(SARS)، آنتی بادی ویروس‌ها در اکثر بیماران حداقل ۳ سال پس از بیماری وجود دارد. از طرف دیگر، اطلاعات کمی در مورد ویروس کرونا وجود دارد، اما برخی گزارش‌ها نشان می‌دهد که ایمنی در مقابل کرونا ممکن است دست کم ۶ ماه ادامه یابد.

با این حال، گزارش‌های دیگر نشان می‌دهد که آنتی بادی‌های کرونا ممکن است در ماه های اول کاهش یابد.

همچنین می توانید درباره واکسن نوترکیب ایرانی اینجا بخوانید.

One thought on “علامت های ایمنی بدن علیه کرونا ویروس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.