سایت خبری آموزشی میکروب ها

به دنیای بزرگ و پرهیجان میکروب ها خوش آمدید

عوارض واکسن کرونا

برای چلوگیری از عوارض واکسن کرونا از مسکن استفاده کنیم؟

اکنون که زمان واکسیناسیون فرا رسیده است شاید از نظر شما خوردن یک مسکن قبل تزریق واکسن کرونا کاری منطقی به نظر برسد.

اما مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده می گوید. استفاده از مسکن قبل از تزریق واکسن COVID-19 ممنوع می‌باشد و به مردم توصیه نموده از این کار جلوگیری کنند.

چرا؟

دکتر گریگوری، مدیر گروه تحقیقات واکسن در کلینیک مایو توضیح داد:

ممکن است مصرف یک مسکن قبل از تزریق واکسن منجر به “کاهش پاسخ آنتی بادی” شود.

اگرچه احتمال کاهش واکنش ایمنی واقعاً مشخص نیست و یک گمانه زنی می‌باشد. اما بهتر است از عوارض واکسن کرونا رنج ببرید تا اینکه اثر واکسن را احتمالا کاهش دهید.

وی گفت:

در صورتی که پس از دریافت واکسن، فردی دچار علائمی شود و احساس کند که می‌خواهد آن را درمان کند، منطقی به نظر می رسد، اما این امر ایده آل قبل نیست.

البته لازم به ذکر است که با این حال افرادی که معمولاً از داروهای تسکین دهنده درد، مانند میگرن استفاده می کنند باید داروهای خود را مصرف کنند و مشکلی نیست.

وی همچنین خاطرنشان کرد:

که عوارض واکسن می تواند بین دو دوز متفاوت باشد، به طور معمول اثرات بعد از دوز دوم بدتر است.

بروز عوارض جانبی

من بعد از دوز اول کمی بازو درد داشتم. بعد از دوز دوم، بازو دردم نسبتاً شدید بود و چهار ساعت لرزش داشتم. لرز همراه با تب، خستگی ، سردرد و صدای زنگ در گوشها. از این رو یک مسکن مصرف نمودم و به رختخواب رفتم. صبح روز بعد از خواب بیدار شدم و 80٪ تا 90٪ بهتر بودم و پس از یک نیم روز، به حالت عادی بازگشتم.

این عوارض جانبی در اثر افزایش فعالیت سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با عامل مهاجم ایجاد می شود. و این امر دقیقاً همان چیزی است که جهت تولید آنتی بادی ها برای از بین بردن ویروس مورد نیاز است.

قبل از واکسیناسیون، مردم باید اطلاعات مناسب را دریافت کنند. این علائم گذرا هستند آنها خود به خود حل می شوند و نشانه مشکل مهمی نیستند.

وی همچنین اضافه کرد CDC هشدار داده از مصرف آنتی هیستامین ها نیز قبل از تزریق واکسن COVID-19 جلوگیری کنید. زیرا آنها می توانند شروع یا توسعه واکنش های آلرژیک یا حساسیت بیش از حد را پنهان کنند.

دکتر افیت در این باره می گوید:

از مصرف مسکن یا تب بر قبل تزریق واکسن کرونا خودداری کنید. چرا که جلوگیری از تب خفیف ایده خوبی نیست، زیرا تب بخشی تطبیقی ​​از پاسخ ایمنی شماست.

بهترین درمان عوارض واکسن کرونا

آفیت همچنین گفت: “اجازه دهید سیستم ایمنی بدن شما کار خود را انجام دهد. دوز دوم بسیار خشن بود. من خستگی و تب داشتم، اما با غر زدن آن را کنترل کردم. غر زدن روش من برای کنترل آن بود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد واکسن COVID-19، اینجا کلیک کنید.